حمیرا ستارزاده Homeirasattarzadeh's Blog

مه 31, 2010

سایت ویکی پدیا اسیر باند بازی و کجروی

قبل از هر چیز باید به همه مردم فارسی زبان تبریک بگویم به این خاطر که مقاله ارد بزرگ از سایت ویکی پدیا حذف شد ! این سایت در دست گروهی مغرض که به شکل گروهی در حال تغییر در دانشنامه های حقیقی هستند بر اساس سلایق شخصی و باندی در حال بازسازی تاریخی از آنچه می خواهند و بدنبال آن هستند می باشد . حذف مقاله ارد بزرگ یک موفقیت بزرگ برای ماست چرا که در آن به بسیاری از وجوه شخصیتی و اجتماعی ارد بزرگ پرداخته نشده بود و هر روز با دستکاری در آن و برچسب های اهانت آمیز محفلی برای آدمهای کم مایه گشته بود .
در ادامه نظرات عمومی در این ارتباط آورده می شود :

کوشانیان مدیر سایت شیران شیروان :

البته شایان ذکر است که ویکی پدیا سایتی است که اعتبار چندانی ندارد زیرا توسط هر کسی قابل ویرایش است و یک دانشنامه آزاد است

عزیزان شما حامیان ارد بزرگ را ببینید (در سایت بنیاد جهانی ارد بزرگ )

او هم اکنون قابل نفی نیست !!!!

اکرم غلامی :
غرور و جاه طلبی گاهی باعث رسوایی می شود آدم گمنامی به نام «بهزاد مدرس» در نخوت و غرور چنان گرفتار شده که دارد آبروی ویکی پدیا را هم می برد او برای اغلب کاربران سایت ویکی پدیا به سوءاستفاده از موقعیت خویش در ویکی پدیای فارسی شُهره است …

مهتاب مدیر سایت یادداشت‌های دو دانشجوی آی ‌تی IT
سایت ویکی پدیا به کجا می رود ؟

https://i1.wp.com/www.aftab.ir/articles/computer_internet_infortmation_technology/internet_network/images/563513120929e219418c2ac0ba2d4cc5.jpg

سایت ویکی پدیا بر خلاف عهد خود بر بی طرفی در ارایه مقالات ، این روزها شاهد پوست اندازی از سایتی مرجع به شکل سایتی برای قضاوت ! است. هم اکنون سمت و سوهای پنهانی در لایه های زیرین این سایت دیده می شود .

نمونه آشکار این مسئله در اهانت های مداوم طی دو هفته گذشته به فیلسوفی نظیر ارد بزرگ بوده است .

ابتدا تصور می شد این اعمال تنها توسط چند کاربر ساده رخ می دهد اما امروز به روشنی پای یکی از مدیران این سایت در این برنامه دیده می شود .

به عنوان کسانی که همیشه اخبار دنیای آی تی را پوشش می دادیم امروز لازم دانستیم بدینوسیله اعتراض خود را نسبت به عملکرد فعلی سایت ویکی پدیا ابراز داریم .

https://i1.wp.com/a31.idata.over-blog.com/300x368/3/33/16/05/orod-bozorg.jpg

ارد بزرگ (فیلسوف و اندیشمند ایرانی)

عاطفه معصومی :

ترور شخصیتی ارد بزرگ با یورش مدیران ویکی پدیا

سایت ویکی پدیای فارسی در اقدامی تعجب برانگیز به جای پرداختن به واقعیات ، تمام سعی و تلاش خود را بکار گرفته تا شخصیت دوست داشتنی کشورمان ارد بزرگ را که ما شیروانیها به او «بزرگ شیروان» می گویم را مورد هجوم ، اهانت ، تشکیک و توهین قرار دهد .
این حرکت کاملا حساب شده ! (( از تاریخ ‏۱۶ مهٔ ۲۰۱۰، ساعت ۰۵:۳۹)) بروز و ظهور یافته است .

آنچه می توان از کل اقدامات انجام شده فهمید عبارتند از :

1- یورش به روابط دیرینه فارسی زبانان با حذف دوستی ارد بزرگ و احمدشاه مسعود
2- هم صدای با پان تورکهای ایران و افغانستان بهمراه پشتنون های افراطی متمایل به پاکستان ، امارات متحده عربی و عربستان
3- حرمت شکنی و نابود کردن چهره نجیب ارد بزرگ
4- حمله به آرمانهای ارد بزرگ که تماما گویای روح میهن دوستی و تقویت روابط کشورهای هم فرهنگ با ایران است .
5- ایجاد بذر نفاق در بین کشورهای فارسی زبان

http://razdar.files.wordpress.com/2010/03/iran-afghanistan.jpg

دستانی از لندن در کارند تا به مقاصد بالا برسند دقیقا در بیوگرافی کسی که با نام مستعار Khurasan است و بر روی رابطه ارد بزرگ و احمدشاه مسعود کار می کند می خوانیم که ساکن انگلستان و شهر لندن است . همه ما ایرانیها و همزبانان خود در شرق کشورمان می دانیم عامل جدایی کشور یک پارچه ما انگلیس بود . حالا سردمداران انگلیس می بینند روابط فرهنگی و فکری ما ایرانیان همچون دوستی ارد بزرگ و احمد شاه مسعود غیر قابل انکار است و از این رو همه سعی خود را بکار گرفته اند تا از طریق سایت مرجعی همچون ویکی پدیا ارابه های جنگی خویش را به حرکت در آورند .
و همچنان فصل جدایی باشند بین ما کشورهایی که دارای یک سابقه مشترک هستیم .

خلاصه اقداماتی که مدیران سایت ویکی پدیای فارسی بر علیه ارد بزرگ انجام داده اند :

1- نام ارد بزرگ را از زندگی نامه احمد شاه مسعود حذف نموده اند ( در صورتی که حداقل در طی یکساله گذشته بخشی جدای ناپذیر از بیوگرافی احمدشاه مسعود بود)

2- با نصب چهار پلاکارد بر بالای زندگینامه ارد بزرگ در ویکی پدیا به مخاطب القاء می کنند که متن زیر بی ارزش است !!!( و جالب اینکه این پلاکاردها هیچ تناسبی با متن مقاله ندارند)

3- اهانت مستقیم به ارد بزرگ (بی شرمانه واژه هایی در بخش حذف مقاله نوشته شده که می توانید در بخش اسناد این مقاله متن را ببینید )

4- انکار تاثیر گذاری ارد بزرگ بر احمدشاه مسعود (این حرکت توسط یکی از چهرهای های اصلی ویکی پدیا ساکن انگلیس رخ داده است )

5- لودگی (طراح ابتدایی بحث حذف مقاله ارد بزرگ می پرسد ارد بزرگ مرد است یا زن !!!)

6- تشکیک بر دو میلیون و هفتصد هزار سایت و وبلاگی که در مورد ارد بزرگ نوشته اند !!! ( ‫يافته 1100 از حدود 2,760,000 درباره ارد بزرگ در سایت گوگل)

7- پس از آنکه مخالفت با اهانت های انجام شده به ارد بزرگ در ویکی پدیا متجلی شد یکی از مدیران اصلی این سایت به نام بهزاد مدرس که ساکن کشور نیمه مستعمره انگلیس یعنی کاناداست چنین در مورد مقاله ارد بزرگ در بخش حذف آن نوشت : حذف شود. نوشتاری که هیچیک از مطالبش اثبات پذیر نیست باید حذف شود. ما فقط یک سری گفتاورد از این فرد داریم که حداکثر باید به ویکی گفتاورد منتقل شود. در ایران و افغانستان صدها(شایدم هزارها) از این مرشد ها داریم که هر کدام حداقل تعدادی مرید دارند که اگر به اینترنت دسترسی داشته باشند می توانند مانند مریدان ارد بزرگ تبلیغات داشته باشند. به هر حال هر وقت منبع مستقل و معتبری پیدا شد که به ایشان پرداخت می توان برای ایشان مقاله ساخت. این منابعی که ارایه شده تنها یک سری گفتاورد از ایشان هستند.

این درحالیست که یکی از کاربران برای این مدیر ویکی پدیا در زیر همان متن نوشته است : ارد بزرگ در سطح کشورهای آسیای میانه بی نظیر است . با زمینه سازی و تخریب این چهره برجسته نمی توان به نتیجه رسید آقای مدیر شما هزار نفر معرفی نکنید شما ده نفر همانند ارد بزرگ در سطح کشورهای فارسی زبان معرفی کنید

نکته مهم :
مسئولین محترم کشورمان ، باید بر روی مقالات ویکی پدیا حساس باشند . این سایت به مراتب می تواند مخربتر از فیس بوک باشد .
باید کار کارشناسی بر روی عملکرد این سایت صورت پذیرد . سیستم مدیریت و کاربری ویکی پدیا فوق العاده مشکوک است .

سعی خواهم نمود به زودی نقدی کلی بر سایت ویکی پدیای فارسی داشته باشم .
عاطفه معصومی

اسناد مطلب بالا :

خانم آسمانی :
باند بهزاد مدرس در ویکی پدیا سکولار و شدیدا وابسته به اسناد غربی همانند کمبرج می باشند اینها منابع داخلی را انکار کرده و بدنبال زمینه سازی و تحمیل منابع اروپایی به فاسی زبانان است . در منابع اروپایی همه افتخارات ایرانیان به پای اروپاییها نوشته شده است .
باید هشدار خانم عاطفه معصومی در مورد این اختاپوس های عرصه اینترنت را جدی گرفت .
سایت ویکی پدیا به هیچ وجه قابل استناد نیست و باید ماهیت واقعی انها را به مردم نشان داد .

زخمه تار :
ویکی پدیا ابتدا خوب پیش آمد اما الان چند مجموعه باند بزرگ در آن ایجاد شده که در مواقع خاص با هم دیگر وارد عمل می شوند و چشم بسته از هم هواداری می کنند نباید ساده به جریان نگاه کرد موضوع اصلی در این مجموعه احتمالا از جاهای بالاتری خط دهی می شود . تصور من این است که کشورهای ذی نفوذ همچون انگلیس و یا حتی کانادا در یک مسیر ضد ایرانی دائما کانالیزه کردن حرکتهای ضد میهنی هستند . ارد بزرگ شخصیت میهن پرستی است که عالم او را می شناسد بنیاد جهانی ارد بزرگ با اعضایی از کشورهای دیگر نمونه بارز این مسئله است اما گویا این جریان را در ویکی پدیا آنگونه که دیده می شود سعی در وارونه جلوه دادن واقعیت هستند .
باند بهزاد مدرس دارای حلقه های گوناگونی است . این جریان یک شبه پدید نیامده . بخش اصلی آن با استفاده از قدرت ضعف و اراده بخش های پایین تر که مجیز گو هستند و قدرت تجزیه و تحلیل ندارند برای خود امپراتوری راه انداخته اند این امپراتوری همچون گردن کلفت های محلات احتمالا با گرفتن جیره و مواجب بر سر این و آن می ریزند …

محمد باقری گفت…
همیشه عده ایی برای مطرح کردن خود دست به دامن هر روشی می شوند .
من فکر می کنم عنصر اهانت کننده به ارد بزرگ همان بهزاد مدرس است که از مدیران ویکی است بقیه هم عناوین مستعار همان شخص می باشد . باید با اطلاع رسانی شایسته دستان این گونه افراد سود جو را برای همیشه بست .

ترگل بهادران گفت…
این آقای مدرس را تا جایی که ما بررسی کردیم دیدیم کسی است که با کمک چند تا از دوستانش که از طریق یاهو مسنجر با هم کار می کنند در درون ویکی پدیا به شکلی گروهی اعمال نظر می کنند . اینها دقیقا اسامیشان همیشه در کنار هم است و در نظرخواهی داخلی ویکی هم همراه هم هستند و به شکل های مختلف سفسطه و مقلطه می کنند .
قدیمی های ویکی پدیا از رشد این آقا قبلا ابراز نگرانی کرده بودند
اما در حال حاضر دیگر کسی جلو دار اینها نیست و دائما آبروی ویکی پدیا را بیشتر از پیش می برند .
آنچه دیده می شود کوچ نویسندگان ویکی پدیا است چون فضای کار را کارشناسی نمی دانند و معتقدند اینجا لجن پراکنی و ایجاد هیاهو و برچسب زدن به این و آن برگ برنده محسوب می شود .

ماندانا پاک سرشت :
شخصی به نام بهزاد مدرس که یکی از مدیران سایت ویکی پدیای فارسی است با کمک چند آیدی دیگر در این سایت بطور مدام طی 15 روز گذشته مشغول ترور شخصیتی متفکری است که همه او را به عنوان یک مصلح و استاد اخلاق می شناسند بله حمله به ارد بزرگ !…

سهیل رحمانی :
جریان حمله به ارد بزرگ در ویکی پدیا از پیش طراحی شده و دقیقا هدف آن ایجاد شکاف در میان کشورهای حوزه فرهنگی ایران است . پیر استعمار انگلیس در صدد است مانع ایجاد اتحادیه قوی و نیرومندی همانند اتحادیه اروپا در منطقه ما باشد . می دانیم ارد بزرگ طراح نظریه مشهور قاره کهن است . این نظریه بیست کشور حوزه تمدنی ایران باستان را در قالب یک قاره همگون مانند قاره اروپا مرز بندی کرده است نبض اصلی این قاره در اختیار ایران است به لحاظ فرهنگی همانند یونان در اروپا و چین در آسیا . قاره کهن از کشمیر تا مدیترانه وسعت دارد ایجاد این قاره دقیقا نقطه ترس استعمارگران است همین الان کسانی که زندگینامه ارد بزرگ را از ویکی پدیا حذف کرده اند بلافاصله به نظریه قاره کهن حمله برده اند !

این نشان دهنده جریانی پیچیده و هدفمند در پشت صحنه ویکی پدیاست .
این یک هشدار جدی به مقامات کشور ماست که باید مراقب جریان پیچیده و خطرناک باند ویکی پدیا باشند .
خوشحالم با بحث مقاله ارد بزرگ در ویکی پدیا ، جریانات مرموز و دستان کشورهای معلوم الحال به خوبی دیده شد .

————————-
این بحث ادامه خواهد داشت !

Advertisements

7 دیدگاه »

 1. سایت ویکی پدیا به آخر راه رسیده باند بازی و افراط در هر کاری نتیجه اش میشه نابودیشما اینو بدونید این هایی که امروز چنین غلطی کردند خودشون به دست و پا خواهند افتاد چند وقت دیگه باز هم مقاله ارد بزرگ رو ایجاد می کنند . اینبار برای تحریف آنچه همه عالم می دانند جلو خواهند آمد باید مواظب این باند به قول دوستان اختاپوسی باشید .

  دیدگاه توسط هومن — مه 31, 2010 @ 10:22 ب.ظ.

 2. برای این آدمهایی که اینطور به شخصیت محترمی نظیر ارد بزرگ حمله کرده اند متاسفم . قبلا در هر فرصتی می رفتم ویکی پدیا مقالاتش را اطلاح و درست می کردم اما دیگه به آنجا پا نخواهم گذاشت و به نظرم مسئولین کشور باید سایت ویکی پدیا رو ببندند تا دایره عمل این گونه باندها بسته بشود من یه نامه برای مسئولین نظارت بر سایتها خواهم نوشت و عملکرد این سایت رو در آن توضیح خواهم داد .

  دیدگاه توسط یلدا — مه 31, 2010 @ 10:29 ب.ظ.

 3. تنها بهزاد مدرس موافق حذف مقاله نبوده است. اکثر مدیران ویکیپدیای فارسی نیز نظر در حذف مقاله سهیم بودند. در بررسی من نامهایی مانند مردتنهاو شخصی با نام مستعارآدلر، مدیرانی بانام مستعار علمجو، کامیکس و همان.

  دیدگاه توسط Anonymous — ژوئن 1, 2010 @ 11:52 ق.ظ.

 4. در مورد نظر دوست ناشناس بالا باید بگویم اتفاقا آنچه در نظرات عمومی هم بر آن پافشاری شده است همان باند گروهی در ویکی پدیا می باشد من هم از آقای بهزاد مدرس در متنی که نوشتم به عنوان یکی از مدیران ویکی یاد کردم اما واقع امر آنست که این آقا لیدر بقیه مهاجمین به مقاله ارد بزرگ بود . این باند امروز بر سر نظریه قاره کهن ارد بزرگ هجوم آورده غافل از اینکه ارد بزرگ بر دلها جاری است و آنهایی که هتاکی می کنند شخصیت واقعی خود را به نمایش می گذارند .دشمنان همیشگی نظریه قاره کهن تجزیه طلبان پان تورک و پشتونهای افراطی پاکستانی پرست بودند امروز مخالفین سر از ویکی پدیا در آورده اند مخالفینی که آنگونه که پیداست سر در لندن دارند و …استعمار هنوز گویا پیر نشده و در قالبی جدید و مدرن از طریق صفحات وب کار خویش را پیش می برد .مردم ایران و افغانستان و 19 کشور دیگر حوزه تمدنی ایران در قالب نظریه قاره کهن گرد هم جمع می شوند . ایران به عنوان یک مادر فرهنگی بزرگ جایگاهی خاص در این عرصه دارد …متاسفم که می بینم ویکی پدیا عرصه چه آدمهایی شده است . در ضمن آیدی "همان" در چندین مورد نظر بر سرشناسی داده اند اما گویا آنچه می خواست اتفاق بیفتد قبلا از پیش طراحی و آماده شده بود !با کمال تعجب دیدم یکی از کاربرانی که از ارد بزرگ حمایت نموده بود با تحدیدات بهزاد مدرس ساکت شده و در نهایت از ویکی قهر نموده و دیگری آیدیش برای همیشه بسته شد . این یعنی چه ؟آیا جز حرکتی سیستماتیک …جای چالش و بحثی وجود نداشت همه چشم بسته از مدرس و آیدی سورنا که به احتمال بسیار زیاد خود مدرس است حمایت نمودند و دیگر هیچ …. این مسیر ناثواب هر روز میدان وسیعتری پیدا خواهد نمود .اعتراضات به روند ویکی پدیا خاموش نشدنیست چون این اهانت به مردم کشورهای فارسی زبان بود . اهانتی که همین الان هم ادامه دارد با نمایش بایگانی (بحث حذف مقاله مورد نظر) که سرشار از اهانت به این شخصیت نجیب است .باند تبانی در ویکی پدیا تاوان سختی خواهد پرداخت …آقایان فکر کرده اند ارد بزرگ یعنی دو نفر در ویکی !!!!!!!امروز وقتی سرچ کردم دیدم تعداد یافته های ارد بزرگ بیشتر از کلمه ویکی پدیاست 2,890,000 درباره ارد بزرگ1,540,000 درباره ویکی پدیاآنکه باید حذف شود و گفته شود غیر سرشناس است ویکی پدیاست و نه ارد بزرگ …ببینید کار به کجا رسیده است که به آمار رسیدیم !وقتی ادب و حرمت تا آن حد افت کند که در ویکی پدیا به ارد بزرگ علنا گفته شود جوک و از این استاد اخلاق تلویحا به عنوان ابتذال یاد شود !!!سقوط اخلاقی سایت ویکی پدیا کاملا مشخص می شود .این رسوای بزرگ برای ویکی پدیای فارسی است .و من واقعا متاسفم که امروز با عده ایی اینچنین وارد بحث قلمی شده ام افرادی که هیچ حد و مرزی برای اهانت و توهین برای خود نمی شناسند .آن آقای لندن نشین که آتش این جریان را گرم کرده با گستاخی تمام معترضین که مردم ایران هستند را خانواده و فامیل ارد بزرگ می نامد !قاضی نهایی مردم هستند و دولتمردان کشورمان نیز در نهایت این جریان را بررسی خواهند نمود .

  دیدگاه توسط عاطفه معصومی — ژوئن 1, 2010 @ 4:17 ب.ظ.

 5. شخصیت ارد بزرگ بزرگ تر از اینهاس که با این هجمه ها خدشه دار شود. همه مدیر های آنجا سر و کله یک کرباسند. مدیری که آن کاربر معترض را بست نامش "همان " بود. این اقا موزیانه نظر مخالف نداد اما جایی که لازم شد با بستن آن کاربر معترض و مدافع ارد بزرگ ماهیت خودش را نشان داد. آن کاربری که با وقاحت ارد بزرگ را جک نامید هم آیدیش الفبت است. این شخص حساب دیگر مدیر مردتنها است. الفبت یک پشتون و طالبان مخالف نظریه قاره کهن ارد بزرگ است. دیدم که مقاله ای با نام مجعول سید جمال افغانی نوشته است.

  دیدگاه توسط Anonymous — ژوئن 2, 2010 @ 4:39 ق.ظ.

 6. مدیرایی مانند مدرس؛ همان؛ علمجو و کامیکس و آدلر که در حذف ویکی دست داشتند همه مدیرای خورده پای ویکی اند.دو مدیر اصلی دارد ویکی که با هم تمام نقشه ها پشت ویکیپدیا را می کشند. رییس این نوکر ها که با همکاری انگلیس به ارد اهانت کردند، دو مدیر اصلی هستند با نام بهافرید و مردتنها که بدون هماهنگی این دو آب از آب در ویکیپدیا تکان نمی خورد. نقشه حمله به ارد بزرک را هم حتما این دو با هم طراحی کرده اند.

  دیدگاه توسط Anonymous — ژوئن 2, 2010 @ 4:44 ق.ظ.

 7. دوستان عزیز من پس از خواندن بحثهای بالا به عنوان یکی از کاربران ویکی فارسی لازم دیدم نکاتی را خدمتتان عرض کنم. باندبازیهایی که گفتید در ویکیپدیا وجود دارد منتها ختم به بهزاد مدرس پ گروهش نمیشود. بسیار گسترده تر میباشد. این لابی ها ۲ هدف دارند اول اینکه ویکیپدیای فارسی را به ویکیپدیای ایرانی تبدیل کنند. دوم آنکه با تاختن به حکومت و نظام ایران خودشان را دگراندیش و آزادیخواه جلوه دهند. یکی از لابی های دیگر ویکی، گروه کاربران طرفداران تفکر صهینونیزم بود که در چندماه اخیر خوشبختانه تقریبا متلاشی شد. افرادی که در این لابی عضو بودند با حمایت ۲ تن از مدیران سعی در وارونه جلوه دادن هر آنچه مربوط به صهیونیزم بود میکردند. خوشبختانه در ماههای اخیر چند عضو اصلی آن لابی را از ویکیپدیا بیرون کردیم. در مورد پان ایرانیست ها هم اگر امثال شما یاری کنند و در ویکیپدیای فارسی به طور مستمر حضور داشته باشند میتوان لابی شان را منهدم کرد.

  دیدگاه توسط Anonymous — ژوئیه 5, 2010 @ 9:25 ق.ظ.


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

ساخت یک وب‌گاه یا وب‌نوشت رایگان در وردپرس.کام.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: